Schody wewnętrzne

Schody wewnętrzne przestały pełnić jedynie funkcję użytkową – połączenia pomiędzy dwiema kondygnacjami. Obecnie dużą uwagę przykłada się także do tego, by schody dobrze komponowały się z resztą aranżacji. Jest to szansa na podkreślenie wyjątkowego charakteru wnętrza.

Jakie schody wewnętrzne wybrać? Jeśli zdecydujesz się na drewniane schody do swojego domu, postawisz na bardzo uniwersalne rozwiązanie. Takie schody doskonale wpasują się we wnętrze utrzymane zarówno w stylu nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym.

Wybierając materiał na schody wewnętrzne, do dyspozycji są następujące rodzaje drewna:

  • dąb;
  • buk;
  • jesion;
  • orzech;
  • czereśnia.

Jednymi z najpopularniejszych – i tym samym najczęściej wybieranych – gatunków drewna są dąb, buk i jesion. Są wytrzymałe i atrakcyjne, będą więc pełnić swoją funkcję użytkową i cieszyć oczy przez długie lata.

Schody wewnętrzne wykonane z orzecha to zdecydowanie ekskluzywny wybór – to najdroższa pozycja w naszej ofercie. Cena podyktowana jest jednak doskonałym efektem wizualnym, który gwarantuje ten gatunek drewna. Jest jednak znacznie bardziej wymagający niż na przykład dąb – wymaga częstszej konserwacji.

Schody z drewna czereśniowego natomiast kuszą swoją wyjątkową ciepłą, czerwono-brunatną barwą. Są niemniej twarde i wytrzymałe niż pozostałe gatunki.

Wybór rodzaju drewna, z którego mają być wykonane schody, jest bardzo istotny, jednakże o kondycji i żywotności schodów w dużej mierze decyduje ich prawidłowa pielęgnacja – regularne stosowanie zalecanych preparatów.

Interesują Cię schody wewnętrzne? Zachęcamy do współpracy z naszą firmą! Jako Schody Omen wykonujemy schody drewniane na zamówienie. Zatem możesz być pewny/a, że będą doskonale pasować do Twojego domu. Wykonamy dokładne pomiary, by móc stworzyć dla Ciebie produkt szyty na miarę! Nie wiesz, na jaki gatunek drewna się zdecydować? Zachęcamy do konsultacji z naszymi pracownikami – z chęcią posłużą profesjonalnym doradztwem. Zajrzyj do zakładki Galeria, żeby zobaczyć nasze dotychczasowe realizacje.